🎭 🎨 🎻 Kreativní panoptikum # 7 – houslistka LUCIE AGOPIANOVÁ: „Irská hudba a tanec budou mít v mém srdci vždy své místo.“

Hudba pro ni byla součástí života od malička. Dechové nástroje, ke kterým ji chtěli vést rodiče, ji ale nelákaly tolik jako housle, a ty si nakonec také prosadila. Lucka Agopianová dává průchod své kreativitě nejen v hudbě, ale také v tanci a ve svém nadšení pro českou a irskou lidovou kulturu.

Pokračovat ve čtení…

🎭 🎨 🎻 Kreativní panoptikum # 6 – VOJTA HAMERSKÝ: „Eklektismus pro mě znamená svobodu, možnost nebýt zaškatulkován.“

Čte knihy – nahlas. Pro všechny, kteří nemají čas nebo možnost se s knihou v klidu posadit a ponořit se do jejího textu očima. Audio tvorbou ale jeho tvůrčí záběr ani zdaleka nekončí. Vojta Hamerský svou kreativitou nešetří, operuje s ní na více frontách a dává tak výrazu eklektismus nový rozměr.

Pokračovat ve čtení…

🎭 🎨 🎻 Kreativní panoptikum # 4 – Spisovatelka BÁRA JIŘÍČKOVÁ: „Život často píše ty nejlepší příběhy.“

Odkojena Jizerskými horami, zformována americkým sluncem. Jako dítě byla Bára Jiříčková stydlivá, často snášející posměšky a šikanu. A jak to s takovými často bývá (alespoň v knihách a filmech), vždy toužila dokázat něco velkého. Bára je živým důkazem rčení, že sny jsou tu od toho, aby se plnily. Podařilo se jí získat stipendium na americké univerzitě, vydat dvě knihy a pochopit, že svou realitu má každý ve svém vlastním náručí.

Pokračovat ve čtení…

🎭 🎨 🎻 Kreativní panoptikum # 3 – JAN PROCHÁZKA: „Stálice sci-fi a fantasy začínají pronikat i do povědomí lidí, kteří fantastiku běžně nečtou.“

Petřínský zahradník, vášnivý knihomol, recenzent české fantastiky. Jan Procházka strávil první léta života ve starém pražském činžáku bez teplé vody. O to více ho už od dětství hřála jeho láska k literatuře. A vydržela mu dodnes.

Pokračovat ve čtení…